SAPA TopView

TopView je tepelne izolačný systém na vytváranie svetlíkov a vytváranie príjemnej vnútornej atmosféry. V zime sklo a vysoko izolačné profily udržujú teplo vo vnútri a vy si užívate maximálny komfort bez nadmerných nákladov na vykurovanie.

SAPA TopView - PROFIL

Štíhly profil, ktorý umožňuje optimálne prenikanie svetla s možnosťou dvojitého alebo trojitého zasklenia. Tento tepelne izolačný systém slúži na presvetlenie a zadržiavanie tepla bez nadmerných nákladov na vykurovanie. Bez technických zásahov sa dá ľahko nainštalovať aj vonkajšia solárna ochrana.

  • Štíhle profily umožňujú optimálne prenikanie svetla.
  • Profily sú elegantné a majú rôzne tvary, bez najmenšej straty kvality.
  • Zasklenie: 24 – 38 mm. 
  • Možnosť dvojitého alebo trojitého zasklenia.
  • V prípade rúrkových krokiev je tepelná medzera zabezpečená profilom ABS vloženým do hornej časti krokiev. Tento profil ABS je prispôsobený vnútorným zasklievacím plombám a má tiež drážku na orezávanie krytov.
  • Vonkajšia solárna ochrana sa dá ľahko nainštalovať bez ďalších technických zásahov.

Termotechnické parametre a adekvátna ochrana proti korózii sú kľúčové pre zachovanie integrity ocele. Ich nedodržiavanie či absencia môže spôsobiť poškodenie materiálu a zvýšiť náročnosť na opravu. Aj dobre udržiavané oceľové štruktúry môžu korodovať na miestach, kde je poškodený náter, najmä v exponovaných oblastiach ako sú okopové prahy dverí, ovplyvnené napríklad použitím posypovej soli v zimných obdobiach. Zaujímavé je, že napriek vyšším nákladom, oceľové výrobky môžu byť náchylnejšie na koróziu ako hliníkové.

V stavebníctve sa často volí lacnejší plast ako alternatíva, no jeho statická pevnosť a odolnosť nie sú porovnateľné s hliníkom. Plast vyniká v tepelnej izolácii, no investícia do trvanlivosti plastových dverí sa môže zdať neefektívna. Ich výmena totiž generuje veľké množstvo odpadu, ktorý sa nedá recyklovať.

Hliník je materiál budúcnosti. V stavebníctve sa vyznačuje pre svoju nezameniteľnú odolnosť, flexibilitu a vynikajúcu kvalitu. Jeho vlastnosti ho predurčujú na široké využitie v rôznych konštrukciách vrátane okien, dverí, fasád, protipožiarnych štruktúr, zimných záhrad a bioklimatických pergol. Dokonca aj odporcovia hliníka musia priznať, že najvyššie budovy sa obvykle zdobia práve týmto materiálom a nie plastom či železom.