SAPA TopLine PRO

TopLine Pro je systém s vysokou úrovňou komfortu pre realizáciu strechy zimnej záhrady s maximálnou tepelnou izoláciou. Tento systém verand je postavený v moduloch, od vstupnej úrovne po high-end úroveň a to v niekolkých možnostiach.

SAPA TopLine - PROFIL

Systém ponúka maximálnu tepelnú izoláciu v modulárnej škále od vstupnej až po high-end úroveň. Krovy sú dostupné v rôznych výškach a veľkostiach s možnosťou výstuže hliníkovými alebo oceľovými profilmi. Inštalácia je jednoduchá, s voľbou polykarbonátových alebo akrylátových fólií, dvojvrstvového zasklenia a rôznych typov výstuže. Pripojenie na stenu je nastaviteľné s otvorom pre kábel. Systém je plne izolovaný.

 • Krovy sú k dispozícii v rôznych výškach, a keďže môžu byť vystužené, je tento zimný záhradný systém zvlášť vhodný na stavbu striech s dlhým rozpätím.
 • Tento zimný záhradný systém je vhodný pre strechy so sklonom, ktorý sa môže meniť od 7 do 30 stupňov.
 • Bezproblémová inštalácia.
 • Polykarbonátové alebo akrylátové fólie od 16 do 32 mm.
 • Dvojité vrstvené zasklenie od 24 do 54 mm.
 • Rúrkové krokvy majú šírku 60 mm a sú dostupné v rôznych výškach. Môžu byť vystužené štandardnými hliníkovými alebo ošetrenými oceľovými profilmi.
 • Zasklenie je založené na kvalitných tesneniach EPDM. Tieto spoje sú umiestnené na ABS profiloch, ktoré tepelne izolujú strechu.
 • Odkvapový žľab umožňuje prítomnosť výstuží rôznych typov, aby sa získala dostatočná zotrvačnosť pre veľké otvory v infraštruktúre verandy.
 • Nastaviteľné pripojenie na stenu so zabudovaným otvorom pre kábel
 • Kompatibilné s posuvnými systémami od spoločnosti Sapa.
 • Plne izolovaný systém. Izolácia sa rozširuje do žlabu.
 • Lepšia tepelná izolácia: izolačné pásky 35 mm.

Termotechnické parametre a adekvátna ochrana proti korózii sú kľúčové pre zachovanie integrity ocele. Ich nedodržiavanie či absencia môže spôsobiť poškodenie materiálu a zvýšiť náročnosť na opravu. Aj dobre udržiavané oceľové štruktúry môžu korodovať na miestach, kde je poškodený náter, najmä v exponovaných oblastiach ako sú okopové prahy dverí, ovplyvnené napríklad použitím posypovej soli v zimných obdobiach. Zaujímavé je, že napriek vyšším nákladom, oceľové výrobky môžu byť náchylnejšie na koróziu ako hliníkové.

V stavebníctve sa často volí lacnejší plast ako alternatíva, no jeho statická pevnosť a odolnosť nie sú porovnateľné s hliníkom. Plast vyniká v tepelnej izolácii, no investícia do trvanlivosti plastových dverí sa môže zdať neefektívna. Ich výmena totiž generuje veľké množstvo odpadu, ktorý sa nedá recyklovať.

Hliník je materiál budúcnosti. V stavebníctve sa vyznačuje pre svoju nezameniteľnú odolnosť, flexibilitu a vynikajúcu kvalitu. Jeho vlastnosti ho predurčujú na široké využitie v rôznych konštrukciách vrátane okien, dverí, fasád, protipožiarnych štruktúr, zimných záhrad a bioklimatických pergol. Dokonca aj odporcovia hliníka musia priznať, že najvyššie budovy sa obvykle zdobia práve týmto materiálom a nie plastom či železom.