SAPA TopECO

TopEco je rad profilov bez tepelného prerušenia a príslušenstva, určený na realizáciu verand a striech na pergoly. TopEco je jednoduchý, ale odolný systém, ktorý sa ľahko vyrába a montuje. Existujú rôzne možnosti dizajnu s okrúhlymi, rovnými alebo klasickými odkvapmi.

SAPA TopECO - PROFIL

Rad profilov bez tepelného prerušenia je určený pre výstavbu veránd a pergóo. Odolný systém, ktorý sa ľahko montuje na stenu pomocou svoriek a uzáverov ponúka možnosť inštalácie rôznych typov materiálov, ako je vrstvené sklo, akrylát alebo polykarbonát. Krokvy s rôznymi rozmermi môžu mať hliníkové alebo oceľové výstuže. Na výber máte z rôznych tvarov odkvapov.

  • Pevný sklon strechy 8 °. 
  • Kompatibilita s radom krídlových a posuvných dverí systému budov Sapa.
  • Možnosť inštalácie vrstveného skla (44,2 – 55,2 mm), akrylátových alebo polykarbonátových panelov (16 – 32 mm), izolačného vrstveného skla (typ a hrúbka podľa platných noriem).
  • Inštalácia panelov pomocou svoriek a uzáverov.
  • Tesnenia sú v čiernom EPDM (kompatibilnom s PMMA) alebo v čierno-bielej koextrudácii.
  • Krokvy majú rôzne rozmery a môžu byť vybavené hliníkovými alebo oceľovými výstužami.
  • Vo vnútri môžu byť krokve pokryté uzávermi rôznych modelov.
  • Jednoduché pripojenie na stenu, skladajúce sa z jedného kusu. Možnosť rozdeliť ju na dve časti, aby sa položili výplne s hrúbkou väčšou ako 16 mm.
  • Jednoduchý a efektívny drenážny systém.

Termotechnické parametre a adekvátna ochrana proti korózii sú kľúčové pre zachovanie integrity ocele. Ich nedodržiavanie či absencia môže spôsobiť poškodenie materiálu a zvýšiť náročnosť na opravu. Aj dobre udržiavané oceľové štruktúry môžu korodovať na miestach, kde je poškodený náter, najmä v exponovaných oblastiach ako sú okopové prahy dverí, ovplyvnené napríklad použitím posypovej soli v zimných obdobiach. Zaujímavé je, že napriek vyšším nákladom, oceľové výrobky môžu byť náchylnejšie na koróziu ako hliníkové.

V stavebníctve sa často volí lacnejší plast ako alternatíva, no jeho statická pevnosť a odolnosť nie sú porovnateľné s hliníkom. Plast vyniká v tepelnej izolácii, no investícia do trvanlivosti plastových dverí sa môže zdať neefektívna. Ich výmena totiž generuje veľké množstvo odpadu, ktorý sa nedá recyklovať.

Hliník je materiál budúcnosti. V stavebníctve sa vyznačuje pre svoju nezameniteľnú odolnosť, flexibilitu a vynikajúcu kvalitu. Jeho vlastnosti ho predurčujú na široké využitie v rôznych konštrukciách vrátane okien, dverí, fasád, protipožiarnych štruktúr, zimných záhrad a bioklimatických pergol. Dokonca aj odporcovia hliníka musia priznať, že najvyššie budovy sa obvykle zdobia práve týmto materiálom a nie plastom či železom.