Wicona Wicstyle FP 90

WICSTYLE FP90 je dodávaný ako prefabrikovaný prvok a ponúka veľmi vysokú požiarnu odolnosť 90 minút ako jednokrídlové alebo dvojkrídlové krídlové dvere, tiež v kombinácii s pevným zasklením. Dvere sú určené na použitie v interiéri, s otváraním dovnútra a von, so schválením v jednotlivých prípadoch, môžu sa používať aj vonku.

WICONA

Prečo WICONA a Algate ? Wicona je exkluzívna Nemecká značka pre pokrokové technológie hliníkových dverných, fasádnych a okenných systémov s vysokým výkon v oblasti úspory energie v budovách. Jej inovácie a pokrokové technológie spolu s dokonalým dizajnom tvoria ucelený celok pre Váš projekt. Algate je spracovateľská firma s 20 ročnými skúsenosťami v oblasti výroby a montáže okenných konštrukcií. Wicona je súčasťou skupiny SAPA Group, ktorá je lídrom vo svete hliníkových a fasádnych systémov so 100 výrobnými závodmi v 40 krajinách a viac ako 23 500 zamestnancami.

  • Trieda horľavosti T90 / F90, odolnosť voči ohňu
  • Na použitie v interiéri, jednokrídlové a dvojkrídlové dvere a pevné zasklenie
  • Pevné zasklenie, bočné panely a svetlíky možné v mnohých variantoch
  • S „všeobecným povolením stavebného dozoru“
  • FĎalej s funkciou ochrany pred dymom podľa DIN 18095
  • Úzke zobrazenie profilu pre filigránový dizajn
  • Zapustené krídlo s hĺbkou profilu 100 mm
  • Voľný výber povrchovej úpravy
  • Funkčné rozšírenie prostredníctvom širokej škály tvaroviek

Termotechnické parametre a adekvátna ochrana proti korózii sú kľúčové pre zachovanie integrity ocele. Ich nedodržiavanie či absencia môže spôsobiť poškodenie materiálu a zvýšiť náročnosť na opravu. Aj dobre udržiavané oceľové štruktúry môžu korodovať na miestach, kde je poškodený náter, najmä v exponovaných oblastiach ako sú okopové prahy dverí, ovplyvnené napríklad použitím posypovej soli v zimných obdobiach. Zaujímavé je, že napriek vyšším nákladom, oceľové výrobky môžu byť náchylnejšie na koróziu ako hliníkové.

V stavebníctve sa často volí lacnejší plast ako alternatíva, no jeho statická pevnosť a odolnosť nie sú porovnateľné s hliníkom. Plast vyniká v tepelnej izolácii, no investícia do trvanlivosti plastových dverí sa môže zdať neefektívna. Ich výmena totiž generuje veľké množstvo odpadu, ktorý sa nedá recyklovať.

Hliník je materiál budúcnosti. V stavebníctve sa vyznačuje pre svoju nezameniteľnú odolnosť, flexibilitu a vynikajúcu kvalitu. Jeho vlastnosti ho predurčujú na široké využitie v rôznych konštrukciách vrátane okien, dverí, fasád, protipožiarnych štruktúr, zimných záhrad a bioklimatických pergol. Dokonca aj odporcovia hliníka musia priznať, že najvyššie budovy sa obvykle zdobia práve týmto materiálom a nie plastom či železom.