bd1web

Poštové schránky

1 of 11

Komunikačmé a prístupové systémy

2 of 11

Reckyklacia oleja OLEOBOXOM

3 of 11

Efektívne odkladanie bicyklov

4 of 11

Kamerové systémy pre bezpečnosť vášho vchodu

5 of 11

Kontajnerové stojiská OLO APS

6 of 11

Automatické LED osvetlenie

7 of 11

Hliníkové vchodové dvere

8 of 11

Zelená strecha

9 of 11

Prestrešenie vchodov

10 of 11

Oprava dverí po páčení / vlámaní

11 of 11

PREJDITE NA KONKRÉTNY PRODUKT

Sme priamy výrobca hliníkových vstupných brán, ku ktorým komplexne inštalujeme prístupové, komunikačné a zábranové systémy. S využitím všetkých skúseností pripravujeme technické riešenia, ktoré sú aplikovateľné pre viacbytové domy a zaručujú účinnú ochranu obyvateľov a majetku. Našou snahou je eliminovať prejavy vandalizmu, kriminality a priniesť aj do panelákov pocit dôstojného a bezpečného bývania.

Celý projekt sa vyznačuje komplexnosťou.

Neustále pracujeme na vývoji nových zariadení, pripravujeme technické riešenia na základe požiadaviek zástupcov a vlastníkov domov, tak aby spĺňali vysokú kvalitatívnu úroveň a zároveň umožňovali nadstavbu technického zabezpečenia domu, ako aj inováciu zariadení.

Implementujeme technologické riešenia ktoré majú vplyv na riešenie problémov týkajúcich sa bývania a kriminality v obytných domoch.

Poskytujeme komplexný servis pri spracovávaní návrhu objektu a to všetko bez subdodávok od zamerania až po odovzdanie diela.

V ponuke máme protipožiarne riešenia a dodávky hliníkových systémov fasád, okien, dverí, zimných záhrad a ekologických fotovoltaických panelovzabudovaných do konštrukcii budov.

Kvalita našej práce a výrobkov zodpovedá najvyšším nárokom našich zákazníkov.

VCHODOVÉ DVERE

Na výrobu vchodových brán používame výlučne hliníkové profily od nemeckeho výrobcu Wicona skupiny Hydro. Pre dosiahnutie bezkonkurenčného presného opracovania profilov používame CNC obrábacie centrá Emmegi v spojení precízneho ručného dielenského spracovania. Použitý modelový rad profilu zaisťuje lepšie tepelnotechnické parametre ako predpisuje norma STN. Práve prerušenie tepelného mosta  a 3 komory robí z hliníkových dverí najlepšiu voľbu pre váš vchod. Povrchová úprava je tiež realizovaná v nemecku od rôznych stupňov eloxu po metalicke RAL farby vypalované pri 250C VZORKOVÍK. Štandardné je izolačné 24mm dvojsklo, ktoré je možné dodať bezpečnostné alebo v rôznych ornamentálnych alebo farebných prevedeniach VZORKOVÍK .Nadštandard je trojsklo 44mm.

vchodové brány sa menia z dôvodu

estetického, funkčného, bezpečnostného a teplotechnického preto sa používa na výrobu hliník a to nielen pre vchodové brány ale aj všetky novostavby, nákupné centrá. Videli ste v auparku oceľové alebo plastové dvere? nie

Výhody hliníku oproti iným bežným materiálom:

je síce odolnejšia voči vandalizmu páčením no podlieha korózii hlavne v spodných častiach kde ľudia používajú na otváranie nohy často v zime zasolené. Povrchová úprava nech je akákoľvek po jej narušení korózii nič nebráni v diele skazy, oprava skorodovaných častí je nemožná, deklarovaná životnosť sa tým výrazne skracuje. Ekonomické oceľové oknodverné profily nemajú prerušený tepelný most čo znižuje tepelnú pohodu obyvateľov takmer na úroveň súčasného stavu vašich pôvedných dverí a neplnia normy STN čo pri posudzovaní energetickej náročnosti budovy  znižuje energetickú triedu.

nenechajte sa oklamať nezmyslami ako je najvhodnejší materiál oceľ a plast. Pozrite si fotkyhrdzavých bytovkových dverí … a uvidíte prečo používame hliník.

najlacnejší materiál na výrobu okien a dverí, dvere z plastu sú vhodné len pre rodinné domy a maximálne 4bytové bytovky hlavne pre ich rýchle opotrebovanie, ovisnutie, rozťažnosť. Pri páčení profil nevydrži a praskne. Slabý výber farieb, sú ťažké. Ich výhoda je cena a plnenie teplotechnických noriem, nepodlieha korózii ako Trabant.

je najlepší materiál na výrobu bytovkových dverí.

rôzne typy profilov od interierových po nepriestrelné

ľahká konštrukcia s úzkou pohladovou sirkou Vam prinesie viac svetla do vestibulu a umozní aj hendikepovaným lahke otvorenie dverí

najsirsí výber farieb RAL a eloxov vratane drevodekoru

ponuka rekonstrukcných profilov pre historické budovy

absolutna ododlnost voci korozii

bezprahove a zateplené riesenia v oblasti prahu dverí

najlepsie tepelnoizolacne vlastnosti vratane zostavy EPDM tesnení

perfektné opracovanie bez viditeľných zváraných spojov

v prípade páčenia vieme vymeniť samostatne poškodený profil bez nutnosti demontáže brány /uvedené navyše prepláca poisťovňa/

krídla sú vybavené 3D pántami DrHaan nemecko

Výrobné a produkčné priestory máme v Bratislave kde je možné priamo nahliadnuť do postupu výroby, zoznámiť sa s technologickými prvkami a materiálom aplikovateľným  pre Váš vchod.

*Vyhláška 94/2004 o protipožiarnej bezpečnosti

§ 71

(1)
Dvere na únikovej ceste musia umožňovať bezpečný a rýchly prechod pri evakuácii osôb a nesmú brániť zásahu hasičskej jednotky. 
(2)
Dvere na únikovej ceste okrem dverí na začiatku únikovej cesty sa musia otvárať v smere úniku pootáčaním dverových krídel v postranných závesoch alebo v čapoch; to neplatí na dvere, ktoré vedú zo stavby určenej na bývanie na voľné priestranstvo a na dvere vedúce zo stavby na voľné priestranstvo, cez ktoré sa vykonáva evakuácia najviac 100 osôb. Dvere na ďalšej únikovej ceste môžu byť kývavé alebo vodorovne posuvné.

PRÍSTUPOVÉ SYTÉMY

Bezdotykové, elektomagnetické zamykanie, kontrola vstupu do objektu, VKS.

Elektronické prístupové a zábranové systémy tvoria najdôležitejší doplnok pri rekonštrukcii vstupných výplní domu. Zabezpečujú spoľahlivé uzamknutie dverí až 300-900kg silou a sú prepojené cez bezdotykové čítačky na operačnú jednotku ktorá vyhodnocuje oprávnenosť vstupu pre obyvateľov. Nami dodávané systémy sú odolné voči vandalizmu, nedajú sa prekonať piezoiskričmi alebo páčením. Používame výhradne certifikované komponenty popredných výrobcov ako CDVI Francúzsko, RYS Slovensko, Hikvision, Tesla, Urmet, TCS Austria. Podľa stupňa zabezpečenia objektu vieme dodať štandardne RFID alebo MIFARE systémy až po technologicky náročnejšie objektové riešenia CDVI, DESFIRE. 

FOTO elektromagnety, čitacky, biometrika, opj, cipy, zdroje zalozne, vyst tlacitka, nudzove

Ponúkame najmodernešiu technológiu otvárania dverí

Ponúkame najmodernešiu technológiu otvárania dverí

Face ID terminál pre bezdotykové otváranie dverí

VIAC o Face ID

V spojení s kamerovým systémom získate komletný prehľad vrátane dohľadu na spoločné priestory domu kde maximálne eliminujete prejavy vandalizmu a krádeží. Prístupový systém Vám pomôže eliminovať pohyb nežiaducich osôb v dome, zvýšiť tvorbu fondu opráv prihlásením reálnych osôb správcovi pre osobomesiace. Jedným čipom viete otvoriť bránu, pivnicu, výťah, kontajnerové stojisko no opačne sa nedostanete tam kde nemáte prístup. Software prístupového systému si vedia vlastníci mangovať vo svojej réžii a to bezplatne. Naše operačné jednotky sú sieťové majú záznam až 100000 udalostí a pojmú až 20000 čipov. NA požiadnaie je možné ich rozšírenie o nádstavbové moduly ako alarmové, bluetoth, GSM atď. Databáza je chránená v zmysle zákona o ochrane osobných údajov a GDPR.

Výťahový kontrolný systém Vám zabezpečí že sa s výťahom odvezie len oprávnená osoba, jeho výhodou je napríklad blokovanie čipov neplatičom čo ich motivuje k skoršej úhrade nájomného ako exekutor.

KOMUNIKAČNÉ SYSTÉMY

Digitálne audio a video telefóny Tesla, TCS, Urmet, Czechphone.

Telefónny systém dotvára komplexnosť dodávky vstupu. Nahrádza zastarané a nefunkčné komunikačné systémy. Jeho hlavnou výhodou je že môžeme využiť pri rekonštrukcii pôvodnú bytovú kabeláž nakoľko digitálny systém využíva len dva vodiče. Domáce telefóny sa montujú na pôvodné miesto v byte. Otváranie brány cez telefón je samozrejmosťou. Pre bytovky s počtom bytov do 20 je optimálne použitie priamej voľby, pre vyšší počet bytov je ideálna kodová voľba a veľký popisný modul. Ako další bonus získate možnosť komunikácie medzi bytmi cez klapku a možnosť vypnút alebo stlmiť zvonenie v byte. Všetka komunikácia prebieha čisto bez ruchov a možnosti odpočúvania hovoru.

Telefónne tablá zabudúvame do konštrukcie brán, do poštových schránok, všetky sú v prevedení antivandal. Menovky si vedia vlastníci jednoducho vymeniť sami.

KAMEROVÉ SYTÉMY

Hikvision, Dahua, Avigilon – napojenie na sbs a PCO ” pult centrálnej ochrany”, do výtahov

Kamerové systémy dokážu veľmi účinným spôsobom ochrániť životy, zdravie a majetok. Majú tiež významný preventívny účinok. Spolu s prístupovým systémom tvoria ucelený celok zabezpečenia spoločných častí domu. Na videu vpravo nájdete príklad identifikácie páchatela zaznamenaného kamerovým systémom. Z logov prístupoveho systému dokážeme identifikovať čas a meno na koho bol kľúč vydaný. Z analýzy následne odsledovať, kedy a kde bol použitý, tým pádom máme absolútny prehľad o postupe páchateľa.

Spolupracujeme s renomovanými bezpečnostnými firmami ako RAVI, alebo SECURITON ktoré zabezpečujú nonstop dohľad nad bezpečnosťou objektu a sú schopné okamžitej reakcie pri páchaní tresného činu “PCO”.

K hlavným funkciám kamerového systému patria:

  • Identifikácia osôb a objektov
  • Prevencia kriminality
  • Ostraha majetku, zdravia a životov
  • Dohľad nad dodržiavaním technologických a bezpečnostných postupov

IP kamerový systém sa skladá z vonkajších a vnútorných antivandal kamier. O kvalite systému rozhoduje predovšetkým kvalita kamier a ich umiestnenie. Ďalšími faktormi je kvalita spracovávaného a ukladaného obrazu. Nami dodávané kamery majú rozlíšenie minimálne 4Mpx s nočným infra prísvitom, prípadne stroboskopickým LED reflektorom ktorý dokáže donútiť narušiteľa odhaliť tvár pohľadom na kameru. Najvyšší stupeň ochrany objektu je prepojenie na pult centrálnej ochrany niektorej renomovanej a spoľahlivej SBS. Naša firma je držiteľom licencie technickej služby.

POŠTOVÉ SCHRÁNKY

Vnútorné a vonkajšie s prerušeným termomostom, poštové dvere, vytríny, boxy na reklamu.
Poštové schránky spĺňajú kritéria Slovenskej pošty pre doručenie zásielok vo formáte A4+ (časopisy, veľké obálky,katalógy).
Schránky majú protiplech proti nežiadúcemu vyberaniu pošty, hliníkovú klapku s tesnením, zámok a tesnenie dvierok.
Schránkové boxy sú vhodné do exteriéru aj interiéru.  Na vyžiadanie vyrábame schránkové boxy v neštandardných rozmeroch, v rôznych farebných prevedeniach stupnice RAL /preklik/alebo nerezové.
Môžeme sa pochváliť dodávkou najvačšej skupiny schránok pre rezidenčné objekty Panorama city Bratislava

Montáž schránok

prebieha v priebehu 3 hodín kde začneme v komisii zo zástupcom vlastníkov bytov výberom korešpondencie s pôvodných schránok, následuje demontáž a ekologická likvidácia starých PS, následne sa osadia nové PS, vybavia sa pripravenými menovkami a vybratá korešpodencia sa vhodí do nových PS, následne ZVB rozdá nové kľúče od PS. Nástenné schránky montujeme elektronickým nastreľovaním kde nevniká takmer žiaden hluk alebo prach.

Typy poštových schránok:

Pri tomto druhu poštovej schránky je pošta vhadzované z jednej strany a vyberá sa z interiéru strany. Môžu byť súčasťou vchodovej brány alebo zamurované do steny. Čelný panel je vyrobený z jedného kusu hliníku a zateplený stadurom, jeho hrúbka je 24mm. Klapky sú hliníkové doplnené kefkovým tesnením, menovky sú tiež zateplené a plne vymeniteľné samotnými vlastníkmi. Z interiéru sú oceľové dvierka vybavené zámkom s dvoma kľúčmi kde sa neopakuje ich kombinácia. Oproti konkurencii sú naše schránky zateplené a vybavené protiplechom ktorí neumožní odcudzenie pošty. FOTO

Schránky je možné dodať aj pod sklonom, vďaka ktorému pošta po otvorení dvierok z vnútornej strany mierne „vkĺzne“ do ruky.

V ponuke máme tieto typy obojstranných poštových schránok:

úzke, široké, rohové, slim, s dvoma menovkami, ploché, do dvojkídlových dverí

Pre dokonalé zatesnenie exteriérových poštových schránok sme v roku 2003 vymysleli poštové dvere ktoré prekrývajú z exteriéru schránky a ich vhadzovacie otvory. vzniká tak dokonale zatesnený prvok bez tepelných mostov v konštrukcii. Poštové dvere sú vybavené univerzálnym zámkom od ktorého má kľúč poštár čím sa vyhnete vhadzovaniu nevyžiadaných reklamných materiálov alebo je tam valček a dvere si otvorí každý vrátane kolportérov. FOTO

jedná sa o klasické ploché schránky montované na stenu ich formát je tiež A4+, sú lacnejšie ako schránky osadené do brány. V katalógu máme veľa typov a prevedení, tiež sú 2menovkové.

V prípade domov z veľa bytmi alebo tam kde nie je možná montáž plochých nástenných PS z priestorových dôvodov je ideálna voľba montáž jednostranných ležatých PS, ich blok sa montuje priamo na stenu, pod blok je možne spraviť parapet na odkladanie kabeliek atď, prípadne ich podmurovať alebo zapustiť do výklenku.

PRESTREŠENIE VCHODOV

Pre zvýšenie komfortu a bezpečnosti vyrábame a montujeme hliníkové certifikované strechy a prístrešky. Konštrukcia strechy je od nášho dodávateľa AL profilov SAPA Belgicko čo zaručuje použitie vysoko kvalitných materiálov s trvácnosťou min 30rokov. Strechy majú integrovaný žľab a voda je odvádzaná priamo do stĺpov. Zasklenie strechy je prevedené bezpečnostným sklom Conex ktoré može byť aj nepriehľadné alebo protislnečné. Pre zatesnenie je použité EPDM tesnenie. Povrchová úprava je vo všetkých možných odtieňoch stupnice RAL alebo elox. Strechy sú odolné aj proti prierazu padajúcim ľadom. Hĺbka strechy je od 1 do 7m.

Lacnejšie a jednoduchšie prevedenie ponúkajú nerezové alebo montované strechy menších rozmerov ich zasklenie je väčšinou lexan alebo plexisklo. Vyrábame a montujeme ich ako ploché alebo oblúkové.

AUTOMATICKÉ LED OSVETLENIE

LED osvetlenie vchodovej brány

Vhodný doplnok k vstupným bránam je exteriérové LED osvetlenie. Vodotesný LED pás je vybavený nami vyvinutým súmrakovým alebo aj pohybovým senzorom integrovaným priamo do lišty. LED pás má veľmi nízky odber je napojený na rovnaký zdroj 12V ako brána, funguje úplne automaticky so životnosťou 20000h. Minimalistická lišta osvetlenia je v rovnakom eloxe ako brána čo nenarúša celkový vzhľad vchodu. Ročná spotreba metrového LED osvetlenia ktoré svieti celú noc je len 5eur.

LED osvetlenie interiéru a schodiska

Pre úsporu energie a eliminovanie prejavov vandalizmu montujeme certifikované LED automatické osvetlenie do spoločných častí domu /chodby, schodiská, vestibuly, pivnice/

Dodávame LED svietidlá osadené priamo LED čipmi, vybavené PIR alebo MW pohybovými a súmrakovými senzormi. Svietidlá sú klasické prisadené alebo stropne kazetové. Pre únikové schodiská vieme dodať kombinované svietidlá vybavené funkciou núdzového osvetlenia vrátane akumulátora /nie sú potrebné baterkárne/ Pri rekonštrukcii výmeny osvetlenia demontujeme a zaslepíme pôvodné vypínače a upravíme rozvádzač. Výmenou osvetlenia získate nižšie náklady na spotrebu energie a bezpečné a komfortné osvetlenie bez ďalších investícií na výmenu ukradnutých žiaroviek.

KONTAJNEROVÉ STOJISKÁ

Solárne uzamykanie v spolupráci s OLO vrátane výstavby konštrukcie stojiska od projektu po realizáciu.

Kontajnerové stojiská patria neodmysliteľne k panelovým domom, tvoria súčasť celku ktorí obyvatelia denne využívajú.

Algate vám vie zabezpečiť v maximálnej kvalite rekonštrukciu pôvodného stojiska alebo postavenie nového na „zelenej lúke“. 

Stojisko by malo spĺňať nasledovné kritéria: bezpečnosť, použitie trvácnych materiálov vhodných do exteriéru, antivandal prevedenie a to všetko s dôrazom na estetické prevedenie.

 

 

Novinkou v kontajnerových stojiskách je profesinálny grafický návrh a zriadenie individuálnej vizualizácie stojiska.

Kontajnerové stojiská nájdete aj na  www.stojisko.sk

Výber daného pozemku je dôležitým aspektom k realizácii výstavby KS. Jeho poloha musí vyhovovať dostupnosťou pre obyvateľov domu a aj pre jednoduchý vývoz odpadu spoločnosťou OLO. Treba sa dohodnúť s majiteľom pozemku o prenájme alebo odkúpení potrebnej časti na výstavbu. Potrebné je tiež zistiť či pod plánovaným stojiskom nevedú inžinierske siete. Pri stojiskách realizovaných na betónovej alebo asfaltovej ploche nie sú problém, nakoľko vieme dodať aj plne demontovateľnú konštrukciu KS.

Pre ohlásenie drobnej stavby sú najvhodnejšie výmery do 25m2, pri väčších stojiskách treba rátať so stavebným povolením kde vám vzniknú ďalšie časove a aj finančné navýšenia.

Nás tým projektantov Vám zabezpečí kompletnú inžiniersku činnosť vrátane vizualizácie, povolení, a statického posúdenia stavby. Dizajn stojiska Vám prispôsobíme na mieru aby tvoril s domom kompaktný celok ktorý budete radi využívať a bude bezpečný po všetkých stránkach.

Pri výstavbe používame výlučne trvácne materiály ako oceľ, hliník, lexan, alucobond, HPS dosky, polykarbonat, exotické obkladové drevo. Použitie vhodných materiálov ovplyvňuje trvácnosť konštrukcie jej povrchovú antikoróznu úpravu. Platí pravidlo čím viac prostriedkov investujete do kvalitného prevedenia tým menej sa budete musieť v budúcnosti starať o renováciu stojiska.

Pre uzamknutie posuvných alebo otočných dverí stojiska je najlepšie použiť elektromagnetické zámky a prístupový systém. Tam kde nie je možné dotiahnutie napájanie stojiska cez 230/12V použijeme solárne napájanie s akumulátorom. Pre zamknutie solárnym systémom sa použijú nízko odberové elektro zámky. Elektronika pre prístupový systém je v oceľovom boxe chránená pred počasím v prevedení antivandal. Pri použití solárneho systému zamknutia je potrebné rátať s cca 2 ročnou výmenou batérie v závislosti na počte nabíjacích cyklov a v prípade s nedostatkom slnečného svitu v zimnom období aj s prípadným manuálnym nabíjaním akumulátora. Uvedený servis zabezpečíme zmluvne našou servisnou zmluvou. Na otváranie KS budete používať rovnaký čip /DEK alebo RFID/ ako do domu. Ak majú do stojiska prístup aj iné vchody s iným prístupovým systémom vieme zabezpečiť aj ich kombináciu. Pre zvýšenie komfortu obsluhy je možné dodať aj automatické LED osvetlenie priestoru stojiska. Vhodný doplnok sú aj rozličné piktogramy a informácie o recyklácii odpadu.

  

OLEOBOX

Súčasťou kontajnerového stojiska sa može stať aj produkt OLEOBOX ktorý sa postará o zber vášho použitého  kuchynského oleja. 

Výstavba nového stojiska Púpavová ulica

  1.  demontáž pôvodnej laminátovej strechy
  2.  obrúsenie pôvodnej oceľovej konštrukcie
  3.  spevnenie a oprava betónových múrov
  4.  montáž novej trapézovej strechy
  5.  výroba a montáž oplotenia a posuvných dverí 
  6. montáž solárneho prístupového systému zamykania

ODKLADANIE BICYKLOV

Okrem vchodových brán, kontajnerových stojísk, poštových schránok sa Algate zaoberá aj s efektívnym šetrením priestoru. Dôkazom toho je aj produkt ktorý svojou ergonómiou dokáže umiestniť a zamknúť 40 bicyklov vo vašej kočikárni a to s dokonalým a pohodlným prístupom.

Oprava dverí po páčení/vlámaní

PRED OPRAVOU
PO OPRAVE

Ak prišlo k poškodeniu dverí následkom páčenia alebo vlámania, často na prvý pohľad neopraviteľnú závadu, netreba ihned riešiť problém výmenou dverí. 

Naši technici na základe obhliadky určia hranicu poškodenia, následný postup a cenu opravy.